Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej im. Stefana Czarnieckiego
Tu jesteś› >> Strona Główna >> Aktualności 2019/2020
Dziś jest środa , 1 kwietnia 2020 rok.

Nowe zadania na 30.03 - 03.04 dla klas 1-7
klasa 8 ma zadania lub będzie mieć na czwartek i piątek.
W razie kłopotów proszę zamknąć i otworzyć stronę szkoły na nowo. Gdy to nie pomoże - proszę o kontakt z wychowawcą.

Aktualizacja - 31.03.2020 r.

Komunikat dotyczący próbnego egzaminu ósmoklasisty

Egzamin ósmoklasisty - j. angielski- proszę pobrać ze strony Kraków - link poniżej) (link do strony OKE Kraków)Zadania będą dostępne ok. godz. 9.00 w zakładce kl VIII. Jeśli nie działa, zamknij i otwórz stronę ponownie.

W zakładce klasa VIII około godziny 9.00 dostępne będą zadania i karta odpowiedzi do próbnego egzaminu z j. angielskiego pod warunkiem, że strona nie będzie obciążona

Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie).
Dłuższą formę wypowiedzi można zapisać na własnej kartce formatu A4. Proszę również zapisać odpowiedzi na kartce, w razie problemów technicznych (zawieszenia się strony itp.), wtedy nie będziecie się denerwować, że straciliście odpowiedzi.
Pracujemy do godziny 10.40. Po napisaniu wysyłamy email na adres phpspczarna@gmail.com razem z załącznikami.
W razie problemów prosimy o kontakt z wychowawcą.odpowiedzi do zadań z j. polskiego dla klas V-VIII w pliku odpowiedniej klasy

Poprawiony adres email do przyrody i geografii. Przepraszamy za pomyłkę.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży apeluje o wzmożenie nadzoru nad pociechami. W tym trudnym dla wszystkich okresie, szczególnie istotne jest, aby respektować ustanowione zasady, a dzieci i młodzież uczulić na konieczność zaniechania kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikanie miejsc publicznych oraz pozostanie w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia Państwa i Waszych bliskich.
Drodzy uczniowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, a także mając na uwadze wprowadzenie nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, Mazowiecka Policja w trosce o Wasze bezpieczeństwo apeluje o stosowanie się do zaleceń. Bardzo istotne jest, abyście w tym trudnym dla Wszystkich okresie zaniechali kontaktów bezpośrednich z rówieśnikami, unikali miejsc publicznych oraz pozostali w domach. Respektowanie zasad przez wszystkich pozwoli uniknąć ryzyka zarażenia, nie tylko Was, ale i Waszych bliskich.

Nowe zadania

Zgodnie z nowym Rozporządzeniem MEN od 25 marca nauka zdalna jest obowiązkowa i oceniana - realizujemy zajęcia zgodnie z podstawą programową. Prosimy rodziców o dopilnowanie i kontrolowanie swoich dzieci. Mamy nadzieję, że przy wspólnym zaangażowaniu osiągniemy zamierzone efekty.

W związku z tym prosimy wszystkich uczniów o samodzielną naukę w domu, a klasę VIII o rozwiązywanie testów przygotowujących do egzaminu kończącego szkołę podstawową przygotowanych przez CKE. Codziennie inny test, a o godzinie 15.00 odpowiedzi do niego.

(link do strony)

Zachęcamy do wejścia na stronę MEN -zdalne lekcje, na której opisane są tematy i zagadnienia ułatwiające naukę.

(zdalne lekcje)

Prosimy również o rozwiązywanie zadań poleconych przez nauczycieli. Każda klasa i każdy uczeń ma pracę zdalną. Proszę śledzić aktualizacje zadań.

Na podane poniżej adresy email proszę przesyłać wykonane zadania w miarę potrzeb i zgodnie z nazwami przedmiotów wykonywanych zadań (dla przykładu, wypracowanie na adres polskipsp@wp.pl, zadanie z matematyki na adres matematykapsp@wp.pl). Dzięki temu zadania trafią do właściwych nauczycieli.
(Link do bezpośredniego logowania się)

pspczarna1@wp.pl - email dla klasy pierwszej
pspczarna2@wp.pl - email dla klasy drugiej
pspczarna3@wp.pl - email dla klasy trzeciej
polskipsp@wp.pl
matematykapsp@wp.pl
historiapsp@wp.pl
angielskipsp@wp.pl - klasy 1-4
przyrodageografiapsp@wp.pl
biologiapsp@wp.pl
informatykapspczarna@wp.pl
niemieckipsp@wp.pl
fizykachemiapsp@wp.pl
religiapsp@wp.pl
technikapsp@wp.pl
plastykapsp@wp.pl
muzykapsp@wp.pl
phpspczarna@gmail.com - język angielski klasy 5-8
wospspczarna@wp.pl

Zadania poniżej dla poszczególnych klas:

(wychowanie fizyczne)

(Klasa VIII)

(Klasa VII)

(Klasa VI)

(Klasa V)

(Klasa IV)

(Klasa III)

(Klasa II)

(Klasa I)


dodano: 2020-03-31 23:00:42


Dzień Kobiet i Dzień na Elegancko

W naszej szkole nadszedł dzień, w którym wszystkie małe kobietki i duże kobiety mogły poczuć się wyjątkowo. Samorząd Uczniowski stanął na wysokości zadania by uczennice i Panie mogły przeżyć swój dzień radośnie i nietuzinkowo. W piątek (6.03.2020) oprócz Dnia Kobiet przeżywaliśmy równocześnie „Dzień na Elegancko” podczas którego, dziewczęta ubrały się w sukienki lub spódnice, upięły włosy w niezwykłe fryzury pięknie prezentując się w naszej społeczności szkolnej. Panowie również angażując się w propozycję Samorządu i z szacunku do swoich koleżanek ubrali się w koszule, a niektórzy nawet w muszki i krawaty.

(czytaj dalej)

Obraz
Paulina Hrostek
dodano: 2020-03-08 21:08:39


Szanowni Rodzice

Obraz
W trosce o dobro Państwa dzieci Dyrektor Szkoły prosi, aby nie posyłać dzieci przeziębionych i chorych do oddziału przedszkolnego i szkoły. Jeśli państwa dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić najbliższa Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Radomiu przy ul. gen. Leopolda Okulickiego 9 D: tel (48) 345-15-89 sekretariat: (48) 345-15-94.), zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

(czytaj dalej)

dodano: 2020-03-02 00:00:00


Nie bądź taki, nakarm psiaki!!!

Tegoroczna zima jest łaskawa dla zwierząt żyjących na wolności. Niestety, poskąpiła swoich największych atrybutów dzieciom! Skoro nie da się ulepić bałwana, zróbmy coś dobrego! Nasi uczniowie przez cały styczeń zbierali karmę i koce dla podopiecznych schroniska w Pionkach. Największą radością była jednak wizyta wolontariuszy w schronisku, choć w okrojonym składzie ze względu na kwarantannę zwierząt.

(czytaj dalej)

Obraz
Iwona Monkosa
dodano: 2020-02-09 00:00:00


Zabawa karnawałowa

Obraz
Zakończenie pierwszego półrocza (3.02.2020) dla chętnych osób uczestniczących w zabawie karnawałowej okazało się bardzo miłym akcentem. Tematyką zabawy były postacie z bajek, gier komputerowych lub filmów. Kilka osób przebrało się na dyskotekę w tym stylu i zostali nagrodzeni. Podczas dyskoteki, klasy IV – VIII, miały szansę wykazać się kreatywnością, odwagą, poczuciem humoru i świetną klasową integracją.

(czytaj dalej)

(zapraszamy do galerii)

Paulina Hrostek
dodano: 2020-02-04 00:00:00
Archiwalnie:

- Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2018/2019

- Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2017/2018

- Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2016/2017

- Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2015/2016

- Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2014/2015

- Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2013/2014

- Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2012/2013

- Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2011/2012

- Starsze

Copyright by PSP Czarna

Poprawny CSS! Valid HTML 4.01 Transitional