Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej im. Stefana Czarnieckiego
Tu jesteś >> Strona Główna >> Nasi Absolwenci >> Anna Łuczyńska
Dziś jest sobota , 20 lipca 2024 rok.

Mistrzyni sportu i...artystyczna dusza - Anna Łuczyńska


Przyjemnie jest wspominać siedem lat szkoły podstawowej, chociaż nie minęło dużo czasu od ukończenia mojej przygody z PSP w Czarnej im. Stefana Czarnieckiego. Z uśmiechem na ustach przypominam sobie najmniejsze szczegóły, które zostały w mojej pamięci.
Dzięki podstawówce mogłam szczegółowo określić swoje zainteresowania i rozwijać się w ich kierunku, w czym w dużej mierze pomogli mi nauczyciele. Szczególnie moją uwagę przykuł sport i już od klas 1-3 starałam się uprawiać wszelkie dyscypliny na różnego rodzaju zajęciach pozalekcyjnych. Od czwartej klasy zaczęłam reprezentować szkołę w Czarnej na zawodach sportowych w unihokeju, piłce nożnej, siatkówce, czy tenisie stołowym.

ania


Panowie od wychowania fizycznego starali się organizować jak najwięcej treningów, przez co moje umiejętności wzrastały i udawało mi się osiągać nie małe sukcesy, jak na nie aż tak duże wymagania. Moim największym osiągnięciem w dziedzinie sportu było, razem z koleżankami z drużyny, IV miejsce w XIV Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Natomiast mogę się pochwalić także indywidualnym sukcesem na tym turnieju, a mianowicie tytułem Króla Strzelców z dorobkiem jedenastu bramek. W klasach 4-6 co roku udawało nam się dostać do turnieju finałowego, co było dla całej drużyny ogromnym wyróżnieniem. W gimnazjum dalej staram się grać i spełniać w roli sportowca tym razem w innych barwach szkolnych. Poza samymi osiągnięciami, dzięki nauczycielom, pojechałam na mecz polskiej ligi siatkówki, co było moim marzeniem, ponieważ jestem wielką fanką siatkówki. Pasja siatkarska spowodowała, że już w klasie piątej zaczęłam grać w pionkowskim klubie siatkarskim „Beta Pionki”. W klasie szóstej zostałam również nominowana w III Gali Mistrzów Sportu powiatu radomskiego jako „Najlepszy sportowiec powiatu radomskiego w 2011r.” w swojej kategorii wiekowej.paulina


Poza sportem starałam się również angażować w inne wydarzenia w szkole. Brałam udział w konkursach przedmiotowych, a szczególnie w ekologicznym, który zakończyłam z wyróżnieniem. W miarę możliwości i umiejętności uczestniczyłam także w przedstawieniach i apelach szkolnych. Często grałam w nich główne role przygotowując się do nich na częstych próbach w zorganizowanym kółku teatralnym. W szczególności pamiętam jasełka, które zgromadziły bardzo dużą publiczność i były naprawdę niesamowitym projektem..

Jasełka (2011/12) - zobacz film

ania


Gdy byłam w klasie trzeciej dzięki pani dyrektor powstała dla młodszej grupy formacja taneczna „FLASH”, której trenerem była pani Lidia Żuchowska. Okazało się to dla mnie niesamowitą przygodą. Nawet, kiedy byłam już w gimnazjum przez jeszcze jeden rok mogłam tańczyć i reprezentować szkołę w Czarnej. Występowaliśmy na różnego rodzaju festynach, pokazach i mistrzostwach jako goście, co okazało się bardzo fascynujące.

ania


Już od najmłodszych klas radziłam sobie bardzo dobrze z nauką. Każdy rok kończyłam z wyróżnieniem i wysoką średnią. W każdym semestrze dawałam z siebie wszystko, aby móc osiągnąć jak najwięcej. Cała wiedza zdobyta tu w Czarnej, zaprocentowała w dalszym etapie nauki w gimnazjum.
Jest mi miło, że nauczyciele nawet po moim odejściu z podstawówki pamiętają i doceniają moją osobę. Wszystkich młodszych kolegów z radością zachęcam do dawania z siebie jak najwięcej dla szkoły i angażowania się w różne przedsięwzięcia, co tylko będzie niosło dobre imię PSP w Czarnej.<< Powrót

Copyright by PSP Czarna 2013

Poprawny CSS! Valid HTML 4.01 Transitional