Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej im. Stefana Czarnieckiego
Tu jesteś >> Strona Główna >> Projekty realizowane przez Szkołę >> Opis Projektu
Dziś jest sobota , 20 lipca 2024 rok.
,,TAŃCZĄCY FLASH''


1. ,,SUKCES UCZNIA PROMOCJĄ SZKOŁY’’
PROJEKT FINANSOWANY z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU SPOŁECZNEGO V-CE MISTRZ POLSKI W FORMACJACH TANECZNYCH LINDY HOP - KRAKÓW 2008 R


Flash


Flash

Zespół Flash

Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej w lutym 2007 r. przystąpiła do projektu realizowanego przez STOWARZYSZENIE SUMUS ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego ,, Sukces ucznia promocją szkoły’’.

Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów napisaliśmy program pt. ,,Tańczący Flash’’ – dotyczący dziedziny tańca, a w szczególności dwóch jego rodzajów: hip – hop i lindy hop.

Hip- hop jest formą współczesną tańca sportowego wymyśloną i wprowadzoną przez Czarnoskórych Amerykanów. Cieszy się ogromną popularnością wśród dzieci i młodzieży, również ze względu na modę panującej muzyki hip- hopowej.

Lindy hop to stary amerykański taniec z lat 30 tańczony do bardzo trudnej muzyki jazzowej
z epoki swinga (rzadko słuchanej przez nastolatków, dlatego tym bardziej zasługuje na popularyzację). Jest to najszybszy taniec jazzowy uprawiany na świecie. Główną trudnością tej formy tanecznej jest interpretacja muzyki. Muzyka jazzowa to muzyka najwyższych lotów. Taniec do niej wymaga od tancerzy wyczerpującego przygotowania kondycyjnego. Aby był efekt wizualny, każda osoba tańcząca w grupie powinna być na jednakowym poziomie, musi nastąpić synchronizacja ruchu całego zespołu. Z uwagi na szybkość tego tańca trening jest również swoistą walką ze zmęczeniem, wymaga pracy nad sobą, wytrwałości, co później przełoży się na końcowy sukces grupy, a tym samym i każdego tancerza.


Lindy hop wymaga stylizowanego kostiumu z lat 30 Ameryki ( szerokie spódnice, falbaniaste halki, wystylizowane bluzki).

Uczestniczenie w tego typu zajęciach nie tylko poprawia ogólną sprawność ruchową, ale rozwija również poczucie rytmu, koordynację ruchową czy umuzykalnienie, zwiększa samoocenę i pewność siebie. Treningi pozwalają wyrobić umiejętność współdziałania
w grupie i dają nawyki fair- play.Najbardziej wytrwali mają szansę wzięcia udziału w pokazach i zawodach tanecznych. Zajęcia objęte programem realizowane są w sali gimnastycznej w PSP w Czarnej jako pozalekcyjne. Odbywają się w każdą środę od lutego 2007 r. w formie treningu w wymiarze 4 godzin.

Głównym celem programu jest zdobycie umiejętności tanecznych obydwu form i aktywny udział w życiu szkoły oraz promowanie jej na zewnątrz poprzez prezentację układów choreograficznych na przeglądach, pokazach tanecznych na poziomie regionalnym
i ogólnopolskim, co niejednokrotnie już czyniliśmy.


2. ,,U SIEBIE’’
PROJEKT STOWARZYSZENIA SUMUS FINANSOWANY PRZEZ ZARZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO


Flash
3. ,,TAŃCZĄCY FLASH’’
PROJEKT REALIZOWANY W RAMACH POOPERACYJNEGO PROGRAMU WSPARCIA OBSZARÓW WIEJSKICH


Flash


Flash
4. ,,TANIEC UCZY, BAWI, WYCHOWUJE’’
PROGRAM PROFILAKTYCZNO – EDUKACYJNO TERAPEUTYCZNY FINANSOWANY PRZEZ GMINNĄ KOMISJĘ ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH


Flash


Galeria zdjęć


<< Powrót
Copyright by PSP Czarna 2013

Poprawny CSS! Valid HTML 4.01 Transitional