Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej im. Stefana Czarnieckiego
Tu jesteś› >> Strona Główna >> Archiwum >> Ferie 2011
Dziś jest czwartek , 3 grudnia 2020 rok.
FERIE 2011 W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W CZARNEJ

Przekonani, że najlepszym sposobem spędzenia wolnego czasu jest aktywność fizyczna, zorganizowaliśmy w naszej szkole w dniach 14-18 marca Program Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych FERIE 2011 w Publicznej Szkole Podstawowej w Czarnej. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego liczni uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się w godzinach 9.00 - 13.00. Grupę 65 uczniów ze względu na różne zainteresowania wynikające z wieku podzielono na dwie kategorie: starsi i młodsi. Nasi starsi uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ogromną radością podzieleni na drużyny brali udział w przeprowadzanych grach zespołowych. Szczerym zainteresowaniem zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt cieszyły się : piłka nożna,siatkówka, unihokej, ringo i tenis stołowy, a najwięcej satysfakcji, zarówno uczestnikom jak i prowadzącym przyniosły zawody unihokeja.

zdjęcie

zdjęcie

zdjęcie

Zwycięskie drużyny dostały symboliczne nagrody. Najmłodsi bywalcy szkolnego zimowiska najlepiej czuli się wśród licznych gier i zabaw ruchowych.

zdjęcie

Niezapomnianych emocji dostarczały: sztafety w rzędach, gra w dwa ognie, zabawa w ciuciu- babkę, ringo oraz początki gry w unihokeja i piłkę nożną.

zdjęcie

Radością dla maluchów była integracja z opiekunami, którzy nie zawsze okazywali się równie niezmordowani jak dzieci.

zdjęcie


Odpoczywający i czekający na swoją kolej w następnej rundzie rozgrywek mieli okazję do gry w tenisa stołowego oraz rozwijania swoich zainteresowań czysto intelektualnych. Przyszli informatycy i niepokonani hakerzy gromadzili się w sali komputerowej, gdzie wraz z nauczycielem zgłębiali tajniki techniki informatycznej. Zajęcia te służyły kształtowaniu postawy kulturalnego internauty. Naszym celem było uświadomienie uczniom nie tylko możliwości czerpania wiedzy z nieograniczonych zasobów internetowych, ale również nauczenie bezpiecznego, krytycznego podejścia do informacji zamieszczanych w sieci.

zdjęcie


Zabawie służyło korzystanie ze stron z intelektualnymi zagadkami, rebusami, złudzeniami optycznymi. Jeżeli siły fizyczne już zawodziły, a intelekt wymagał odpoczynku, uczniowie mogli zrelaksować się, oglądając filmy starannie selekcjonowane przez opiekunów. Szczególnie najmłodsi cieszyli się z bajek edukacyjnych, a i starsi chętnie śledzili losy znanych bohaterów filmów animowanych. Ale nie tylko zdrowy ruch, nie tylko zabawy intelektualne i przyjemności widza miały dla nas znaczenie, lecz również, a może przede wszystkim, nauka udzielania pierwszej pomocy. Empiryzm górą!

zdjęcie


Praktyczne zajęcia z wykorzystaniem fantomów cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Choć mamy nadzieję, że zdobyte umiejętności nie będą sprawdzane w nieszczęśliwych wypadkach, to wiemy, że wiedza ta pozwoli każdemu człowiekowi czuć się bardziej potrzebnym innym. Podsumowaniem zajęć sportowo-intelektualno-edukacyjnych było przypieczętowanie integracji wszystkich grup podczas wspólnego ogniska. Aby zaspokoić zbyt wielkiemu spadkowi bardzo cennych w młodym wieku zasobów energetycznych organizmu, uczniowie wzmacniali swoje ciała słodkimi batonami, pączkami i zimnymi napojami, a podczas ogniska pieczoną kiełbaską i gorącą herbatą.

zdjęcie


Zadowoleni, szczęśliwi, wysportowani, wypoczęci uczniowie czekają na kolejne takie zajęcia. Opiekunowie wraz z podopiecznymi serdecznie dziękują sponsorom, tj. Wójtowi Gminy Pionki i członkom Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za umożliwienie tak atrakcyjnego spędzenia ferii zimowych.

Galeria zdjęć<< Powrót


Aktualniejsze:

- Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2012/2013

- Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2011/2012

Copyright by PSP Czarna 2013

Poprawny CSS! Valid HTML 4.01 Transitional